Kompresy żelowe to podstawowe wyposażenie domowej apteczki. Znajdują one zastosowanie podczas ograniczenia opuchlizn podczas stłuczeń. Dają ulgę po ugryzieniu komarów, czy zmniejszają dolegliwości wywołane długim opalaniem. Kompres chłodząc tkanki daje ulgę przy bólach kręgosłupa, bólach mięśniowych czy skurczach po wysiłku

Kompresy żelowe Ergożel pozwalają na wielokrotne użycie, dzięki czemu są bardziej ekonomiczne niż kompresy jednorazowe. Bawełniany pokrowiec dostarczany z kompresem zmniejsza możliwość poparzenia, jak również wydłuża czas utrzymywania ciepła/zimna przez żel.

Rekomendujemy trzymać kompres w lodówce, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy dopadną nas bóle pleców lub dojdzie do stłuczenia. W przypadku chęci szybkiego wychłodzenia kompresu należy włożyć go do zamrażarki na godzinę. Należy pamiętać, aby nie doprowadzić do odmrożenia skóry.

Aby rozgrzać kompres możemy podgrzewać go w garnku z wodą lub w mikrofalówce ustawiając ją na średnią moc podgrzewając w dwóch - trzech etapach po pół minuty.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl